Şerit Komutlarını Atla
Ana içeriğe atla
Hatalı Sürücüye Kırmızı Düdük
 
Hatalı Sürücüye Kırmızı Düdük

Kurban bayramının yaklaşmasıyla yollarda oluşabilecek trafik kazalarının önlenmesi amacıyla İçişleri bakanımızın talimatıyla 81 ilde “Bu Bayramda Ben de Trafik Polisiyim, Hatalı Sürücüye Kırmızı Düdük” kampanyası başlatılmıştır.

Kampanya kapsamında Trafik Tescil ve Denetleme Şube Müdürlüğü görevlilerimizce etkinlikler düzenlenerek şehrimizin çeşitli yerlerinde bulunan ilan panolarına kampanya ile ilgili görseller asılarak daha geniş kitlere duyurulması amaçlandı. Ayrıca Şehrin ana cadde ve sokaklarında çocuklar ve ailelere bilgilendirme yapılarak çocuklara şapka, tişört ve kırmızı düdükler hediye edildi. Özellikle ailelerinde gördükleri Trafik Kuralı ihlallerini kırmızı düdük çalmak suretiyle uyarmaları konusunda çocuklarımıza bilgilendirme yapıldı.

Bu kampanyada çocuklarımızın, ailelerinin yolculuk esnasındaki trafik ihlallerine bizzat müdahale etmesi, kendilerini bu konuda sorumlu hissetmesi ve aile bireylerini trafik kurallarına sanki birer Trafik Polisiymiş gibi uymasını sağlamak adına sorumluluk bilinci kazandırılması hedeflenmiştir. 

Kamuoyuna saygıyla duyurulur.