Şerit Komutlarını Atla
Ana içeriğe atla
30.03.2019 TARİHLİ BASIN BÜLTENİ
 
 
BASIN BÜLTENİ

   Büyükşehir Belediye Başkanı Sayın Özlem ÇERÇİOĞLU ’nun giremediğini ve kapatıldığı için halkın tepki gösterdiğini iddia ettiği Köşk İlçesi Mustafa Kemal Caddesinde kurulan halk pazarından dolayı uzun yıllardan beri her cumartesi Köşk Belediyesi tarafından Encümen kararı ile trafiğe kapatılmakta olup durum sadece bugüne mahsus bir durum değildir. 

 İlaveten Sayın Aile Sosyal Politikalar ve Çalışma Bakanı Zehra Zümrüt SELÇUK ’un Köşk İlçemizde miting yapacak olması nedeni ile ek güvenlik ve trafik tedbirleri alınmış olup, bu da her kamuya açık toplantıda halkımızın can ve mal güvenliğini sağlamakla yükümlü güvenlik güçlerimizin rutin bir uygulamasıdır. Sayın ÇERÇİOĞLU ’nun ve partisinin toplantılarında da bu kabil tedbirler alınmaktadır.

  Kimsenin güvenlik güçlerinin rutin uygulamalarını veya eskiden beri yapılan uygulamaları bahane ederek, şehrimizde şu ana kadar tam bir demokrasi şöleni havasında yürütülen seçim atmosferini bozmasına ve siyasi tansiyonu yükselterek bundan faydalanmasına müsaade edilmeyeceğinin bilmesini tavsiye eder; 

  Konuyu kamuoyunun bilgisine saygıyla sunarız.


AYDIN VALİLİĞİ​