Şerit Komutlarını Atla
Ana içeriğe atla
BAYRAM TEDBİRLERİ ALINDI
 
BAYRAM TEDBİRLERİ

Emniyet Müdürlüğü olarak, Ramazan Bayramının huzur ve güven ortamında geçirilebilmesi, vatandaşlarımızın huzurunu bozacak davranışların men edilmesi ve bayram tatili süresince güvenlik ve asayişin sağlanması amacıyla; 

Özellikle vatandaşlarımız yoğun olarak bulunduğu, alışveriş merkezleri, pazar yerleri,  park, bahçe, yeşil alan, mesire alanları, bankalar, kuyumcular vb. yerlerde kapkaç, yankesicilik ve dolandırıcılık olaylarının önlenmesi amacı ile yaya ve motorize ekip uygulamaları arttırılmış olup, sivil görev yapan birimlerimiz halkın yoğun olduğu bölgelerde görev ifa edecektir.

Şehirlerarası otogar, tren garı, bulvar, cadde, sokak ve ana arterlerde, şehir içi toplu taşıma araçları ve duraklarda oluşabilecek yoğunluklara karşı asayiş ve trafik yönünden kontroller arttırılmıştır.

Vatandaşlarımızın bayram nedeniyle ziyaret ve tatil amacıyla ikametlerinden uzun süre ayrı kalacakları ve birçok işyerinin de kapalı olacağı dikkate alınarak evden ve işyerinden hırsızlık olaylarının önlenmesi için ek yaya ve devriye tedbirleri alınmıştır.

Bayram öncesi ve süresince mezarlık ziyaretlerinin artacağı değerlendirilerek gerekli güvenlik önlemleri alınmıştır

Bayram tatili süresince trafik yoğunluğunun had safhalara ulaşacağı tahmin edildiğinden trafik ekiplerimiz tarafından şehirlerarası karayollarında ve şehir içi güzergâhlarında meydana gelebilecek kazaları önlemek adına emniyet kemeri, alkol, ağır taşıt, hatalı sollama, yakın takip, fazla yolcu uygulamalarına ağırlık verilecek, 04.00 ile 08.00 arası yapılan denetimlerde uykusuzluk ve yorgunluk belirtileri görülen sürücülerin, denetim noktalarında ve araç dışında dinlenmeleri sağlanacak, denetim sırasında durdurulan araç sürücülerine eğitim çalışması yaptırılacaktır.

Bayram süresince, yollarda ve vatandaşlarımızın görebileceği yerlere, trafik kazalarını engelleyici mahiyette uyarıcı sloganlar içeren pankartlar asılarak, yol kullanıcılarının trafik kazalarına karşı duyarlı olmaları sağlanmıştır.

Vatandaşlarımızın ihbar, istek ve şikâyetlerinin değerlendirilmesinde ve takibinde gerekli hassasiyet gösterilmektedir.

Bu tür olaylarla karşılaşan vatandaşlarımızın, olaya karışan şahıs veya şahısların eşkâline ilişkin bilgileri, varsa araç plakasını ve diğer özelliklerini tespit etmeleri halinde “155 Polis İmdat” hattını veya en yakın polis birimini olaydan haberdar etmeleri beklenmektedir.

Kamuoyuna duyurulur.

AYDIN VALİLİĞİ
İl Emniyet Müdürlüğü