Şerit Komutlarını Atla
Ana içeriğe atla
Aydın Şehirlerarası Otobüs Terminalinde bilgilendirme ve değerlendirme toplantısı düzenlenmiştir.
 
BİLGİ NOTU

Ülkemizde trafik güvenliğinin sağlanması ve trafik kazalarından kaynaklanan can kayıplarının en aza indirilmesi amacıyla şehirlerarası ve il/ilçe merkez arası yolcu taşımacılığında faaliyet gösteren otobüs firmalarının yetkilileriyle/sahipleri veya temsilcileri ile 14.02.2019 tarihinde saat 14.00’de Aydın Şehirlerarası Otobüs Terminalinde bilgilendirme ve değerlendirme toplantısı düzenlenmiştir.

Trafik Denetleme Şube Müdürlüğünce düzenlenen toplantıda Trafik Şube Müdürümüz, 1 Komiser Yardımcımız ile 2 polis memurumuz tarafından yolcu taşımacılığı faaliyetinde bulunan 22 firmadan 38 yetkiliye gerekli bilgilendirmede bulunulmuştur.

İlimizde gerçekleştirilen toplantı kapsamında;

Ülke genelinde 2018 yılında meydana gelen ölümlü ve yaralanmalı trafik kazaları bir önceki yıla göre %2 oranında artış gösterirken, otobüs kazalarındaki artış oranının ise %10 seviyelerine çıktığı görülmüştür.

Vatandaşlarımızın %89’unun karayolu taşımacılığı ile yolculuk yaptığını, bu yoğunluktan kaynaklı olarak karayollarında yaşanan ölümlü ve yaralanmalı trafik kazalarını en aza indirmeyi hedeflediğimizi ve bu konuda firmalara düşen sorumluluklara değinilerek trafik güvenliğinin sağlanmasına yönelik taleplerde bulunulmuştur. 

Yolcu taşımacılığının genel durumu, trafik kazaları ve sonuçları, otobüs denetimleri, şoförlere ve sektöre yönelik tespitler ve trafik güvenliğini artırıcı öneriler üzerinde durularak karşılıklı görüş ve fikir alışverişinde bulunulmuştur.

DSCN0474.JPG
DSCN0473.JPG
DSCN0470.JPG
DSCN0468.JPG
DSCN0467.JPG
DSCN0460.JPG