Şerit Komutlarını Atla
Ana içeriğe atla
YAYA ÖNCELİKLİ TRAFİK Kampanyası
 
Yaya Öncelikli Trafik​
İçişleri Bakanlığımızın 28.01.2019 tarih ve 23635644.249-1563 sayılı yazısına istinaden, trafikte yaya önceliği bilincinin oluşturulması amacı ile “Öncelik Hayatın, Öncelik Yayanın” sloganıyla 2019 yılı “Yaya Öncelikli Trafik” yılı ilan edilmiş ve ülke genelinde farkındalık faaliyetleri yapılması için yıl boyu devam edecek bir kampanya yapılması kararlaştırılmıştır.


Yıl boyunca yapılacak olan kampanya faaliyetlerinin başlatılması ve etkin bir farkındalık sağlanması için, 6 Şubat 2019 Çarşamba günü 12.00-13.30 saatleri arasında tüm illerimizde eş zamanlı olarak devletin tüm unsurları ile farkındalık eyleminde olduğunu göstermek amacıyla etkinlik düzenlenmiştir.

İlimizde gerçekleştirilen etkinlikler kapsamında;

·       İl genelinde 340 noktada 866 personel ile görev alınmıştır.

·    Görev alan personel farkındalık faaliyeti gerçekleştirerek il genelinde bulunan okul geçitleri ve yaya geçitlerinde yirmi bin (20.000)  sürücü ve yayaya el broşürü dağıtıp kısa süreli bilgilendirme yapılmıştır.

·    Şehir merkezinde yaya ve araç trafiğinin yoğun olduğu Adnan Menderes Bulvarı başta olmak üzere görünürlüğü yüksek yerlere 5 bilbord ve 3 pankart ile 30 afiş asılmıştır.

Etkinlik merkezi olarak seçilen Ekrem Çiftçi İlkokulunda düzenlenen etkinliğe çocuk, yaşlı ve engelli bireylerden oluşan 400 kişilik vatandaş grubu ve sayın valimizden oluşan protokol heyeti katılım sağlamıştır.