Şerit Komutlarını Atla
Ana içeriğe atla

ANASAYFA

:

Özgeçmiş

Giriş

 
İl Emniyet Müdürümüz
Sayın Dr. Rahmi BAŞTUĞ

1961 yılında Ankara İli Kızılcahamam İlçesinde doğmuştur. İlk ve ortaöğretimini Ankara İlinde tamamlamıştır. Polis Koleji ve Polis Akademisi mezuniyetini müteakip 1983 yılında İstanbul İlinde Komiser Yardımcısı olarak göreve başlamıştır. Muş Emniyet Müdürlüğü, İstihbarat Daire Başkanlığı bünyesinde görev yapmıştır. Güvenlik Daire Başkan Yardımcısı, Hukuk Müşaviri, Aksaray ve Elazığ Emniyet Müdür Yardımcısı olarak görevlerinde bulunmuştur.

1985 yılında İstanbul Üniversitesi Sosyal Bilimler Enstitüsü Kamu Yönetimi Ana Bilim Dalında “Şehirleşen Toplumsal Yapı, Suçluluk ve Türk Polis Teşkilatı” konulu teziyle yüksek lisansını tamamlayan Sayın BAŞTUĞ, 1989 yılında yine aynı bölümde “Devlet Güvenliği ve Terörizm” konulu teziyle doktorasını da tamamlamıştır. 1995-1999 yılları arasında Polis Akademisi’nde öğretim görevlisi olarak görev yapmış olan Sayın BAŞTUĞ’un, mesleki konuların ele alındığı yayınlanmış (4) adet kitabı bulunmaktadır.

Ateşe sıfatıyla T.C. Selanik Başkonsolosluğu, Kontenjan Komutanı sıfatıyla Kosova Birleşmiş Milletler Misyonu (KFOR) bünyesinde; 1.Sınıf Emniyet Müdürü rütbesine terfi ettikten sonra da Strateji Geliştirme Daire Başkanlığı ve Teftiş Kurulu Başkanlığında görev yapmıştır.

Kararname ile 2014 yılında Edirne, 2015-2016 yıllarında Mersin İllerinde Emniyet Müdürlüğü yapmıştır. 26.10.2016 tarihli müşterek kararname ile Aydın Emniyet Müdürü olan Sayın Dr. Rahmi BAŞTUĞ evli ve 2 çocuk babası olup İngilizce bilmekte resim sanatıyla da ilgilenmektedir.​