Şerit Komutlarını Atla
Ana içeriğe atla
Çine İlçe Emniyet Müdürlüğü
Aydın il merkezine 38 km uzaklıktadır. 2010 Yılı nüfus sayımına göre ilçe nüfusu toplam 53.820’ dir. Bunlardan 35.960’ ü köylerde, 17.860’ si ilçe merkezinde yaşamaktadır. Çine ilçesinin ekonomisi tarım, orman kaynakları ve hayvancılığa dayanmaktadır. İlçe tarımının gelişmesini sağlayacak, tarım alanını sulayacak ve yıllık 118 KWH. Elektrik üretimi sağlayacak olan Çine Barajı Hidroelektrik santrali inşaatı çalışmaları devam etmektedir. Çine yöresinde, seramik sanayisinin ana girdisi olan maden rezervleri ve bunları işleyen fabrikalar ilçe ekonomisinin diğer önemli bir dalını oluşturur. İlçemiz Merkezinde Adnan Menderes Üniversitesine bağlı Çine Meslek Yüksek Okulu bulunmaktadır.
​Çine Meslek Yüksek Okulu Kampüsü, Çine ilçesinin Aydın istikameti girişindedir. İlçe merkezi ile ulaşım, düzenli olarak çalışan Belediye otobüslerince sağlanmaktadır. Aydın-Muğla karayolunun kampüs önünden geçmesi sebebi ile, Aydın il merkezi ile de düzenli olarak ulaşım ilçe minibüslerince sağlanmaktadır. Kampüs Aydın il merkezine 35 km, Çine ilçe merkezine 3 km uzaklıktadır. 
 
İlçede özel kız-erkek öğrenci yurtları-pansiyonları vardır. Öğrencilerin bir kısmı ev kiralamak suretiyle barınma ihtiyaçlarını karşılamaktadır. Ayrıca ilçenin il merkezine yakın olmasından dolayı, Aydın ilindeki benzer imkanlar da öğrenciler için alternatiftir.  İlaveten Yüksekokul kampusünde 40 öğrenci kapasiteli bir kız öğrenci yurdu bulunmaktadır.
 
Öğrencilerimiz beslenmeleri ile ilgili olarak; kampüsümüzde Üniversitemizce öğle yemekleri çıkartılmakta, ilçede bulunan özel yurt-pansiyonların bir kısmı üç öğün yemek çıkartmaktadır. Bunun dışında ilçede birçok lokanta, fast-food vb. mevcuttur.
YÜKSEK OKULU SAYISI             
1(Çine Meslek Yüksek Okulu)
ANADOLU LİSESİ SAYISI            
5
DİĞER LİSELERİN SAYISI                      
3
ORTAOKUL SAYISI                                  
4
İLKOKUL SAYISI                          
3
ÖZEL OKUL-DERSHANE SAYISI           
4 Dershane
VARSA KREŞ SAYISI                    
1 Kreş-Ana Okulu
SAĞLIK BİRİMLERİ SAYISI        
(Hastane, Aile Hekimliği vb.)
1 Devlet Hastanesi, 4 Aile Hekimliği
LOJMAN SAYISI                            
26
KİRALIK EV FİYATLARI            
250-500 TL arasında kiralık ev bulunabiliyor.
 
İlçe Emniyet Müdürlüğü Telefon Numaraları
İlçe Emniyet Müdürlüğü Santral 0 256 711 60 56
Polis Merkezi Amirliği 0 256 711 60 56